Plébániánk adott otthont idén Sarlós Boldogasszony havában a lenti 362 sz. Szent Mihály cserkészcsapat éves nagytáborának. A cserkészcsapat tagjai július 7-én, szombaton délután érkeztek Novára.

A táborban résztvevők a cserkészek tábori életét élve sok hasznos ismerettel, emlékkel gazdagodtak, s a kis csapat a munkában, játékban, kirándulásokban még inkább összekovácsolódott miközben új barátságok is kötődtek.

A csapattól plébániánk 12-én, csütörtökön vett búcsút bízva abban, hogy a fiatalokat még többször vendégül láthatja. Addig is csak egyet tudunk kívánni a csapat tagjainak: "Jó munkát!"

A táborról szóló beszámolót Tikk Anikó cserkész-segédtiszt tolmácsolásában olvashatjuk a csapat hivatalos oldalán: www.lenticserkeszek.martinus.hu ! Ugyanitt megtekinthetők a tábor napjai során készült fényképek ill. bemutató is!

"Ne boldogságot kérj Istentől, hanem azt, hogy okosan használhass. S hiszem, hogy akkor a boldogság megjön magától."

Robert Baden-Powell (1857-1941)
brit altábornagy, író, a cserkészet megalapítója