A novai plébánia hivatalos honlapja

Dr. Veres András megyéspüspök úr 2014. évi, plébániánkat érintő dispozíciójában a következő áll: „Majnek Antal munkácsi megyéspüspök kérésére, a kárpátaljai magyar misszióba, három éves időtartamra Tóth András novai plébánost delegálja a főpásztor. … Kiss György zalaegerszegi börtönlelkész – felmentve eddigi megbízatásából – a novai Nagyboldogasszony Plébánia plébániai kormányzója lesz.”

 

Kiss György atya már július 31-én átköltözött a novai plébániára, melyet a késő délutáni órákban átvett az előző plébánostól,  Tóth András atyától.

Gyuri atya első ünnepi, vasárnapi szentmiséjére 2014. augusztus 3-án került sor Nován, Zalatárnokon, majd Szilvágyon.

 

A novai szentmise elején Gyuri atyát Vörös Bianka köszöntötte rövíd versével, majd az egyházközség világi elnöke Varga Jenőné Márta és Vörös Béláné köszöntötte ill. adta át a templomba járó közösség jelképes ajándékát. Gyuri atya - ahogy megismerhettük közvetlen, barátságos lelkipásztor, akinek közösségünk nagyon sok erőt, egészséget és kitartást kíván a rá váró feladatok elvégzéséhez. Imádkozzunk, hogy a jó Isten adjon lelki erőt, támogatást új lelkipásztorunknak!

 

KÉPGALÉRIA

 

Szili Ernő

Foto: Szalay Cecília

Hungarian Chinese (Traditional) Croatian English French German Italian Slovak Slovenian

BONUM TV

Idöjárás

Felhőkép

Egyes tartalmak megtekintéséhez az Acrobat Reader innét szabadon letölthető!

Keresés


Copyright © 2008-2014. All Rights Reserved.